Innowacyjne aparaty do drenażu limfatycznego

  • 2022.04.05

 

Innowacyjne aparaty do drenażu limfatycznego stworzone przy współpracy Polskiego Towarzystwa Limfologicznego

Nasz punkt sprzedaży;

Sklep LIMF-MED.

ul. Św. Piotra 9

41-500 Chorzów

Tel: 515 239 416, 32 241 03 53

E-mail: sklep.limfmed@wp.pl

Numer konta: Alior Bank 96 2490 0005 0000 4520 6254 9032

Z radością informujemy, że do sprzedaży trafiły innowacyjne aparaty do drenażu limfatycznego, które powstały we współpracy z naszym Towarzystwem. Nowe aparaty CarePump to efekt wielomiesięcznej pracy naszych ekspertów oraz pracowników polskiej firmy BardoMed, mającej 20-letnie doświadczenie w dystrybucji wysokiej jakości sprzętu do rehabilitacji. Cieszymy się z udziału w tak ciekawym projekcie, który pozwolił nam wykorzystać i wdrożyć naszą wiedzę z zakresu limfologii w najnowsze rozwiązania fizjoterapeutyczne, a tym samym przyczynić się do popularyzacji i unowocześnienia terapii przeciwzastoinowej. Nadszedł czas, aby pochwalić się owocami naszej współpracy.

Razem stworzyliśmy 6 profesjonalnych urządzeń do presoterapii, cztery z nich trafiły już do sprzedaży. W oparciu o najbardziej aktualną wiedzę limfologiczną i wieloletnie doświadczenie w pracy z naszymi pacjentami opracowaliśmy autorskie programy terapeutyczne dedykowane różnego rodzaju schorzeniom. W opracowaniu tym uczestniczył mgr Sebastian Biały, fizjoterapeuta z przeszło 20-letnim stażem specjalizujący się w manualnym drenażu limfatycznym, nauczyciel akademicki, autor wielu publikacji dotyczących drenażu limfatycznego i terapii przeciwobrzękowej oraz członek naszego Towarzystwa.

W wyniku współpracy powstały dwie serie aparatów. Urządzenia z serii Advanced to innowacyjne aparaty przeznaczone do profesjonalnego zastosowania w gabinetach fizjoterapeutycznych, kosmetologicznych, odnowy biologicznej oraz placówkach rehabilitacyjnych. Dają możliwość precyzyjnej regulacji parametrów zabiegu, a także tworzenia własnych algorytmów. Umożliwiają m.in. ustawienie indywidualnego ciśnienia dla każdej z komór lub spadku ciśnienia w kolejnych komorach o wartość wyrażoną procentowo czy w mmHg. Aparaty posiadają również funkcje regulacji przerwy pomiędzy cyklami, utrzymania ciśnienia w komorach, wyłączenia poszczególnych komór, a także skorzystania z systemu odwrotnego pompowania. Urządzenia CarePump jako nieliczne na rynku posiadają pionierski system rzeczywistego pomiaru ciśnienia na powierzchni ciała, dzięki czemu terapia prowadzona jest zawsze z dokładnie tym ciśnieniem, które zostało zadane na urządzeniu – niezależnie od wielkości kończyny i szerokości mankietu. Dzięki powyższym funkcjonalnościom urządzenia te umożliwiają dostosowanie parametrów do potrzeb każdego pacjenta. Istnieje również możliwość podłączenia do aparatów przycisku bezpieczeństwa.

Ponadto, aparaty te prawdopodobnie jako pierwsze na świecie dostosowane są do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych. Wyposażone są w komunikaty głosowe oraz specjalną klawiaturę z alfabetem Braille’a. Mamy wielką nadzieję, że ułatwi to pracę specjalistom z niepełnosprawnościami.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie aparatem jest CarePump EXPERT8 obsługujący 8-komorowe mankiety i posiadający aż 13 gotowych programów zabiegowych, z możliwością ich modyfikacji oraz zapisania do 100 własnych programów.Poza aparatami z serii Advanced powstała również seria Lite: prostych w obsłudze urządzeń, które wymagają jedynie ustawienia parametrów takich jak czas zabiegu, ciśnienie i szybkość pompowania się komór. Aparaty LITE4 oraz LITE6 świetnie sprawdzą się dla osób, które chciałaby korzystać z presoterapii w warunkach domowych.

Aparaty z serii Lite i Advanced objęliśmy patronatem merytorycznym i posiadają naszą akredytację.

Zachęcamy masażystów, fizjoterapeutów oraz osoby cierpiące na różne schorzenia związane z układem limfatycznym do zapoznania się z aparatami CarePump. Ich działanie będziecie mogli poznać również podczas naszych szkoleń. 

Dostępne są w naszym sklepie Limf-Med.

Już teraz zapowiadamy, że niebawem pojawią się kolejne aparaty o jeszcze większym stopniu zaawansowania i dodatkowych funkcjach. Nie możemy doczekać się kolejnych efektów naszej współpracy i z niecierpliwością czekamy na ich premierę. 

 

Powrót