POLSKIE TOWARZYSTWO LIMFOLOGICZNE

NIEPUBLICZNY SPECJALISTYCZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ

LIMF – MED.

ul. Św. Piotra 9, 41 – 500 Chorzów
tel./fax 032 - 241 03 53 mail : ptlimf.biuro@wp.pl

 

Zapraszamy do naszej specjalistycznej poradni rehabilitacyjnej LIMF - MED. Oferujemy Państwu kompleksową terapię przy różnych dolegliwościach bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, związanych z funkcjonalnymi i strukturalnymi zaburzeniami organizmu.
Jesteśmy zakładem oferującym bogaty wachlarz zabiegów leczniczych z wykorzystaniem nowoczesnych metod fizykalnych. 

Dla pacjentów udostępnione są pracownie : 

 • Masażu medycznego (szeroki zakres usług w tej dziedzinie, min. masaż klasyczny, limfatyczny, segmentalny, relaksacyjny, tensegracyjny),
 • Kinezyterapii (min. praca metodą Mc Kenzi, PNF, mobilizacje stawów , ćwiczenia w systemie UGUL),
 • Fizykoterapii ( elektroterapia, ultradźwięki, laseroterapia, światłolecznictwo, łóżko rezonansowe, kompresoterapia, krioterapia, hydroterapia),
 • Odnowy biologicznej  (refleksoterapia, masaż kamieniami, masaż synchroniczny całego ciała)
 • Psychoterapii indywidualnej
 • Gabinet diagnostyczny (USG doppler, Perosystem)


Przede wszystkim specjalizujemy się w tzw. kompleksowej terapii przeciwobrzękowej (leczeniu obrzęków limfatycznych, żylnych, tłuszczowych, mieszanych oraz pourazowych ) oraz w miękkiej terapii manualnej połączonej z specjalistycznym masażem ( leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych metodą Mc Kenzi, PNF). 

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do kompresjoterapii

 • aparat Care Pump - urządzenie posiadające specjalnie skonstruowanie rękawy napełniane powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem, wspomagające dłonie masażysty. Sekwencyjnie wypełniające się rękawy wywierają stopniowane, zmienne ciśnienie na poddawaną zabiegowi partię ciała.
 • aparat Deep Oscilaton - stymuluje tkanki bezpośrednio w miejscu uszkodzenia, dzięki czemu pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności. Dzięki temu, że urządzenie może być stosowane we wczesnej fazie terapii obrzęki mogą być zredukowane znacznie szybciej niż przy użyciu konwencjonalnej, ręcznej terapii.

Istotnymi elementami koncepcji terapii przeciwobrzękowej poradni są : 

 • diagnoza i program terapii adekwatny do jednostki chorobowej,
 • terapia przeprowadzona jeden lub dwa razy dziennie (drenaż limfatyczny)
 • pielęgnacja i kosmetyka,
 • kompresjoterapia (bandaże, masaż pneumatyczny Care Pump, pończochy itd.),
 • leczenie fizykalne
 • ćwiczenia postawy, indywidualny program usprawniania
 • psychoterapia


Kompleksowe zastosowanie wszystkich składowych terapii i współpraca pacjenta z terapeutą i lekarzem prowadzi do uzyskania pozytywnych efektów. Aby zapewnić pacjentom dobry i długotrwały sukces prowadzimy w poradni dodatkowe szkolenia i konsultacje dla pacjentów. 

Ponadto współpracujemy z niemiecką poradnią w Mainz, która ma na swoim koncie 50 – letnią praktykę terapeutyczno – zawodową. 

Wszystkie zabiegi dostosowujemy indywidualnie do pacjenta, który na bieżąco w zależności od potrzeb konsultowany jest przez limfologa, angiologa,  specjaliste ds. terapii i diagnostyki przeciwobrzekowej , fizjoterapeutę oraz psychologa. 

Poradnia czynna jest od godz. 8:00 do 19:00 w piątki do 15:00

Na terenie poradni organizowane są specjalistyczne szkolenia z zakresu terapii przeciw – zastoinowej (indywidualne i grupowe) oraz konsultacje dla pacjentów
i terapeutów. Terapię i szkolenia prowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy doświadczenia naukowo – lecznicze zdobyli dzięki systematycznej praktyce w Polsce i za granicą. Poza tym uczestniczą oni w szkoleniach i kongresach międzynarodowych, podczas których zapoznają się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinach medycznych. 

W swojej ofercie posiadamy również szeroki wachlarz kompleksowych terapii przeciwbólowych, dobieranych indywidualnie do potrzeb pacjenta
w warunkach ambulatoryjnych lub w ramach ośrodka dziennego